82A1121-20-0/2-0
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
82A1121-20-0/2-0
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG BLACK SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0110" (0.279mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Black
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.145" (3.68mm)