Amphenol RF
Producto No:
83-1R-RFX
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN UHF RCPT STR SOLDER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.2035
$6.2035
10
$5.60785
$56.0785
25
$5.29758
$132.4395
50
$5.16838
$258.419
100
$4.90998
$490.998
250
$4.39318
$1098.295
500
$4.134761
$2067.3805
1000
$3.617914
$3617.914
2500
$3.437014
$8592.535
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Center Contact Plating | Silver |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 500 |
| Voltage Rating | 500 V |
| Product Status | Active |
| Includes | - |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Amphenol RF |
| Connector Type | Receptacle, Female Socket |
| Features | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Insertion Loss | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | - |
| Cable Group | - |
| Body Material | Zinc Die Cast |
| Connector Style | UHF |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Solder |
| Package | Bulk |
| Body Finish | Nickel |
| Impedance | Non-Constant |
| Contact Termination | Solder Cup |
| Frequency - Max | 300 MHz |
| Base Product Number | 83-1 |