Twin Industries
Producto No:
8300SB1-LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BREADBOARD GENERAL PURPOSE NPTH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Material | - |
| Size / Dimension | 6.60" L x 2.75" W (167.6mm x 69.9mm) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Circuit Pattern | 5 Hole Pad (Both Sides) |
| Mfr | Twin Industries |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Plating | Non-Plated Through Hole (NPTH) |
| Proto Board Type | Breadboard, General Purpose |
| Hole Diameter | - |
| Package | Bulk |
| Edge Contacts | - |
| Board Thickness | 0.031" (0.79mm) 1/32" |
| Base Product Number | 8300SB1 |