APEM Inc.
Producto No:
8436WCDB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$17.271
$17.271
500
$15.27125
$7635.625
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 0.4VA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Right Angle, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 8000 |
| Voltage Rating - DC | 20 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 20 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | 8436 |