Hogar / Specialized / 84965-102002LF
minImg
84965-102002LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
84965-102002LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HEADER
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 105°C
Number of Rows 8
Number of Positions 96
Voltage Rating 500VDC
Color Natural
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish -
Termination Press-Fit
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series Metral®
Number of Columns 12
Connector Style High Speed
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)