WAGO Corporation
Producto No:
858-327
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 110V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Contact Rating (Current) | 12 A |
| Coil Current | 8.1 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Obsolete |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | 858 |
| Operate Time | 13 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Coil Voltage | 110VDC |
| Release Time | 3 ms |
| Features | Lighted Indicator |
| Package | Box |