WAGO Corporation
Producto No:
858-390
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40° ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 31.5 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | 858 |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Release Time | 18 ms |
| Features | Lighted Indicator |
| Package | Box |
| Coil Type | Non Latching |