3M
Producto No:
860-9MMX55M
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
TAPE MASKING BLACK 0.35"X 60YDS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Usage | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C) |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | Black |
| Backing, Carrier | Polypropylene Film |
| Product Status | Obsolete |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.0028" (2.8 mils, 0.071mm) |
| Series | Tartan™ 860 |
| Length | 180' (55.0m) 60 yds |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | 3M |
| Temperature Range | - |
| Shelf Life | 18 Months |
| Package | Bulk |
| Tape Type | Masking |
| Width | 0.35" (9.00mm) |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Base Product Number | 860 |