Texas Instruments
Producto No:
8601101EA
Fabricante:
Paquete:
16-CDIP
Lote:
-
Descripción:
HIGH SPEED CMOS LOGIC DECADE COU
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Bits per Element | 5 |
| Count Rate | 35 MHz |
| Logic Type | Counter, Decade |
| Trigger Type | Positive, Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Direction | Up |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Series | 54HC |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | - |
| Package | Tube |
| Reset | Asynchronous |