Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
86093488314755V1LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN DIN RCPT 48POS PCB GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.47
$2.47
10
$2.24675
$22.4675
25
$2.128
$53.2
50
$2.07841
$103.9205
100
$1.979515
$197.9515
250
$1.73204
$433.01
500
$1.682545
$841.2725
1000
$1.435118
$1435.118
2500
$1.336137
$3340.3425
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Level, Class | 2 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 48 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | 8609 |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Style | C/2 (1/2 C) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 8609348831 |