Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
86093968813745V1LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN DIN RCPT 96POS PCB RA GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.7265
$2.7265
16
$2.472375
$39.558
32
$2.34175
$74.936
48
$2.287324
$109.791552
80
$2.178474
$174.27792
240
$1.906137
$457.47288
448
$1.851674
$829.549952
960
$1.579375
$1516.2
2400
$1.470458
$3529.0992
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Level, Class | 3 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Positions | 96 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | 8609 |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Style | R |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 8609396881 |