Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
86130101013345E1LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN HEADER R/A 10POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.589
$0.589
10
$0.51585
$5.1585
162
$0.425268
$68.893416
486
$0.369797
$179.721342
972
$0.305074
$296.531928
5022
$0.2681
$1346.3982
10044
$0.249612
$2507.102928
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.344" (8.75mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Keying Slot |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.240" (6.10mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold or Gold-Palladium |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | Quickie™ |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Gray |
| Contact Length - Post | 0.165" (4.19mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 86130101 |