Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
861410021H110BLLF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HEADER BERGSTIK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Housing Material | Thermoplastic |
| Voltage Rating | - |
| Color | Blue |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Gender | Female Sockets |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 2 (1 x 2) |
| Series | 8614 |
| Type | Closed Top |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.125" (3.18mm) |
| Height | 0.256" (6.50mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 861410021 |