861410021H12LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
861410021H12LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
8614 SHUNT 2P
En stock : 6741
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Gender Female Sockets
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Number of Positions or Pins (Grid) 2 (1 x 2)
Series 8614
Type Closed Top
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Height 0.256" (6.50mm)