Hogar / Tape / 863-12MMX55M-BULK
minImg
863-12MMX55M-BULK
3M
Producto No:
863-12MMX55M-BULK
Fabricante:
3M
Descripción:
863 12MM X 55 M
Guía del usuario
Usage Masking, Protection, Sealing
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Series Scotch® 863
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Filament
Width 0.47" (12.00mm)