Hogar / Tape / 864-24MMX55M
minImg
864-24MMX55M
3M
Producto No:
864-24MMX55M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE MASKING CLEAR 15/16"X 60YDS
Guía del usuario
Usage General Purpose
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0064" (6.4 mils, 0.163mm)
Series Scotch® 864
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.94" (24.00mm) 15/16"