APEM Inc.
Producto No:
8646ABUL
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.4985
$21.4985
10
$19.52155
$195.2155
25
$18.64394
$466.0985
50
$17.65708
$882.854
100
$16.999015
$1699.9015
250
$15.902278
$3975.5695
500
$13.573125
$6786.5625
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.50mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 4A (DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 8000 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 30,000 Cycles |
| Mfr | APEM Inc. |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | 8646 |