8657O25S065TLF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
8657O25S065TLF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Guía del usuario
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 1.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating -
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Feed Through, Strain Relief
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C