86855-026LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
86855-026LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT HSG 26POS 2.54MM
Guía del usuario
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Board Latch
Product Status Active
Insulation Material Polyphenylene Ether (PPE)
Series Mini-PV™, Basics+
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)