WAGO Corporation
Producto No:
870-137
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
4-CONDUCTOR/4-PIN, DOUBLE-DECK C
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 4 |
| Stripping Length | 6mm ~ 7mm |
| Termination Style | Plug Receptacles, Push In, Spring |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal - Width | 5.0mm |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height (Max) | 1.461" (37.11mm) |
| Product Status | Active |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Series | X-COM® |
| Type | Plug Connection |
| Length | 5.220" (132.59mm) |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Housing Color | Green, Yellow |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Box |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.08-2.5mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-28 AWG |