TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
87230-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.7595
$4.7595
10
$4.1705
$41.705
100
$3.73388
$373.388
500
$3.471851
$1735.9255
1000
$3.100648
$3100.648
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.238" (6.05mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.318" (8.08mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 12 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | Square |
| Series | AMPMODU Mod II |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.110" (2.79mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Unshrouded |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 87230 |