Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
87690-329GLF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN HDR 20POS 0.100" STACK TH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Black |
| Length - Post (Mating) | 0.197" (5.000mm) |
| Termination | Solder |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating) | 78.7µin (2.00µm) |
| Length - Overall Pin | 1.083" (27.500mm) |
| Contact Finish - Post (Mating) | Tin |
| Series | BERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+ |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Stack Height | 0.787" (20.000mm) |
| Length - Tail | 0.098" (2.500mm) |
| Package | Bag |
| Base Product Number | 87690 |