Hogar / Tape / 880-12MMX55M
minImg
880-12MMX55M
3M
Producto No:
880-12MMX55M
Fabricante:
3M
Descripción:
12 MM X 55 M BULK
Guía del usuario
Usage Masking, Protection, Sealing
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Scotchpro™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0077" (7.7 mils, 0.196mm)
Series Scotch® 880
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Filament
Width 0.47" (12.00mm)