TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
880643-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN RING CIRC 13-17AWG CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.319" (8.10mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 13-17 AWG |
| Stud/Tab Size | - |
| Thickness | 0.024" (0.61mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.780" (19.81mm) |
| Insulation Diameter | 0.106" ~ 0.157" (2.69mm ~ 3.99mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 880643 |