TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
880654-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
.250 SERIES FASTIN-
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.618" (15.70mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-17 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 1.102" (27.99mm) |
| Insulation Diameter | 0.106" ~ 0.146" (2.69mm ~ 3.71mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 880654 |