WAGO Corporation
Producto No:
885-310
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
STUD TERMINAL BLOCK; LATERAL MAR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | - |
| Number of Positions | 2 |
| Stripping Length | - |
| Termination Style | Stud |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Terminal - Width | 33.8mm |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.626" (66.70mm) |
| Current - IEC | 269 A |
| Number of Levels | 1 |
| Series | - |
| Type | Post - Triple |
| Length | 2.640" (67.06mm) |
| Mfr | WAGO Corporation |
| Housing Color | Gray |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Box |
| Voltage - IEC | 1 kV |
| Wire Gauge or Range - mm² | 6-120mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 250MCM (kcmil)-10 AWG |