Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
89094-102LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT 120POS EDGE MNT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.808
$15.808
10
$13.70375
$137.0375
25
$12.98802
$324.7005
50
$12.79992
$639.996
100
$11.294075
$1129.4075
250
$10.541162
$2635.2905
500
$10.315271
$5157.6355
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Positions | 120 |
| Voltage Rating | 1000V |
| Color | Natural |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Metral® B |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | - |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide, Spacer |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | - |
| Base Product Number | 89094 |