Hogar / Tape / 898-12MMX55M BULK
minImg
898-12MMX55M BULK
3M
Producto No:
898-12MMX55M BULK
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE FILAMENT CLEAR 0.47"X 60YDS
Guía del usuario
Usage Packaging
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive -
Color Clear
Backing, Carrier Scotchpro™ Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0066" (6.6 mils, 0.168mm)
Series Scotch® 898
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Filament
Width 0.47" (12.00mm)