Rosenberger
Producto No:
89S161-271N1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
NEX10 STRAIGHT PLUG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Center Contact Plating | Silver |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Center Contact Material | Brass |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 100 |
| Product Status | Active |
| Number of Ports | 1 |
| Mfr | Rosenberger |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Features | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Insertion Loss | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Snap-On |
| Mounting Feature | - |
| Series | - |
| Cable Group | RG-405 (.085" Semi Rigid) |
| Body Material | Brass |
| Connector Style | NEX10 |
| Housing Color | Silver |
| Shield Termination | Crimp |
| Package | Bulk |
| Body Finish | White Bronze |
| Impedance | 50Ohm |
| Contact Termination | Solder |
| Frequency - Max | 20 GHz |
| Base Product Number | 89S161 |