TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
8PCV-12-006
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.438"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.163
$7.163
10
$6.2453
$62.453
25
$6.08076
$152.019
50
$5.91622
$295.811
100
$5.55465
$555.465
250
$5.521818
$1380.4545
500
$5.193137
$2596.5685
1000
$4.634385
$4634.385
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 30A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-18 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | #8, Buchanan |
| Terminal Screw Finish | Zinc |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 12 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 12 |
| Base Product Number | 8PCV |