Hogar / Oscillators / 8WL-1.8432MDD-T
minImg
8WL-1.8432MDD-T
TXC CORPORATION
Producto No:
8WL-1.8432MDD-T
Fabricante:
TXC CORPORATION
Descripción:
XTAL OSC XO 1.8432MHZ 1.8V CMOS
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 30mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 8WL
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator Crystal
Frequency 1.8432 MHz