Hogar / Crystals / 8Y-24.000MEEV-T
minImg
8Y-24.000MEEV-T
TXC CORPORATION
Producto No:
8Y-24.000MEEV-T
Descripción:
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Guía del usuario
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 24 MHz