TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-1377174-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 16-22AWG .250 CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.66405
$6.6405
25
$0.66158
$16.5395
50
$0.63916
$31.958
100
$0.5358
$53.58
250
$0.50236
$125.59
500
$0.47443
$237.215
1000
$0.415834
$415.834
2500
$0.3935
$983.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.303" (7.70mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.874" (22.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1377174 |