TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
9-1393765-8
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
2
$66.3765
$132.753
6
$63.9255
$383.553
22
$62.681
$1378.982
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 75°C |
| Switching Voltage | 120VAC, 30VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | Plug In |
| Coil Current | 45 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 1 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | R10 |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 8.5 VDC |
| Features | - |
| Package | Box |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 1393765 |