TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
9-1419126-7
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -30°C ~ 80°C |
| Switching Voltage | 240VAC, 28VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 12 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 72 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 70 Ohms |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | 0.25 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class A |
| Series | SRUDH, OEG |
| Operate Time | 10 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Must Operate Voltage | 3.75 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 1419126 |