TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-1437514-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PIN RCPT .025-.035 PRESSFIT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insertion Force | - |
| Tail Type | No Tail |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C |
| Pin Hole Diameter | - |
| Socket Depth | - |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.025" ~ 0.035" (0.64mm ~ 0.89mm) |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Press-Fit |
| Product Status | Active |
| Series | HOLTITE |
| Mounting Hole Diameter | 0.064" (1.63mm) |
| Length - Overall | - |
| Flange Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Board Thickness | 0.031" ~ 0.125" (0.79mm ~ 3.18mm) |
| Accepts Square Pin Size | 0.025" (0.64mm) |
| Base Product Number | 1437514 |