TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-1437514-5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN PIN RCPT .016-.021 SOLDER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insertion Force | 0.89N |
| Tail Type | No Tail |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Pin Hole Diameter | - |
| Socket Depth | - |
| Tail Diameter | - |
| Accepts Pin Diameter | 0.016" ~ 0.021" (0.41mm ~ 0.53mm) |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Product Status | Obsolete |
| Series | HOLTITE |
| Mounting Hole Diameter | 0.044" (1.12mm) |
| Length - Overall | 0.100" (2.54mm) |
| Flange Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Board Thickness | - |
| Accepts Square Pin Size | - |
| Base Product Number | 1437514 |