TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-160313-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 13-17AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.76
$0.76
10
$0.73435
$7.3435
25
$0.73074
$18.2685
50
$0.70623
$35.3115
100
$0.592135
$59.2135
250
$0.555142
$138.7855
500
$0.524286
$262.143
1000
$0.459515
$459.515
2500
$0.434853
$1087.1325
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.303" (7.70mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Silver |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 13-17 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.913" (23.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.169" (4.29mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 160313 |