TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-160463-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT/TAB 14-16AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.3015
$1.3015
10
$1.2198
$12.198
25
$1.17458
$29.3645
50
$1.16318
$58.159
100
$1.049655
$104.9655
250
$1.015588
$253.897
500
$0.924825
$462.4125
1000
$0.828362
$828.362
2500
$0.771628
$1929.07
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Stacked |
| Contact Finish | Electro-Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female and Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.922" (23.42mm) |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 160463 |