TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-160483-5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT FAST 16-22 AWG PIDG
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.0355
$1.0355
10
$0.96995
$9.6995
25
$0.93328
$23.332
50
$0.92435
$46.2175
100
$0.834195
$83.4195
250
$0.807158
$201.7895
500
$0.735034
$367.517
1000
$0.658369
$658.369
2500
$0.613272
$1533.18
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Red |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.822" (20.88mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 160483 |