TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
9-1827231-6
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
.5FHR04H,440,B,GIG,30/SN,HT,NS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 220 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.128" (3.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 5mm, 8mm |
| Package | Tray |