Schneider Electric
Producto No:
9001AB3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
PUSHBUTTON +OPTIONS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 30.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | Harmony |
| Type | Standard |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Features | - |
| Package | Box |
| Color - Actuator/Cap | Red |