Schneider Electric
Producto No:
9007C54A2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LIMIT SWITCH, 9007C, FULL BODY,
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$199.386
$199.386
10
$193.344
$1933.44
25
$181.26
$4531.5
50
$172.197
$8609.85
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -29°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary - No Lever |
| Current Rating (Amps) | 1.2A (AC), 100mA (DC) |
| Circuit | SPDT (DB/DM) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | 9007C |
| Voltage Rating - DC | 600 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |