Schneider Electric
Producto No:
9007C54FH
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
NEMA LIMIT SWITCH, 9007C, HEAVY
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Position | - |
| Operating Temperature | -18°C ~ 85°C |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | Square D 9007C |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |