90312-011LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
90312-011LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT HSG 11POS 2.00MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Locking Ramp
Product Status Active
Insulation Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Series Minitek® 2.00mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)