905-BG12H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
905-BG12H-O
Descripción:
PMI LED .290" NO LENS
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 4.7mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 90
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA