905-BG24H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
905-BG24H-O
Descripción:
PMI .290" 24V NO LENS GREEN
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 4.7mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Type LED
Voltage 24V
Lens Color -
Wavelength - Peak 569nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA