905-NWB28H-9
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
905-NWB28H-9
Descripción:
PMI LED .290" NO LENS
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 700mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 465nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA