905-NWR28H-O
Visual Communications Company - VCC
Producto No:
905-NWR28H-O
Descripción:
PMI .290" 28VDC NO LENS PIN RED
Guía del usuario
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 30°
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)
Millicandela Rating 2800mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style -
Series 90
Type LED
Voltage 28V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA