Hogar / Tape / 9086 12MMX50M
minImg
9086 12MMX50M
3M
Producto No:
9086 12MMX50M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE DBL COATED 1/2"X 54.7YD
Guía del usuario
Usage Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Transparent
Backing, Carrier Carrier - Tissue, Liner - Paper
Product Status Obsolete
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0105" (10.5 mils, 0.267mm)
Series 9086
Length 164' (50.0m) 54.7 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 185°F (85°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.50" (12.70mm) 1/2"